MarLen.cz
Návrat elegance: Šijte trendy manšestr s námi

Návrat elegance: Šijte trendy manšestr s námi

I když venku panovaly ještě vysoké teploty, tak pro svůj srpnový projekt jsem si z Burdy 08/2023 zvolila model manšestrových kalhot. V poslední době jsem zaznamenala, že se manšestr zase vrací do módy a zaradovala jsem se – je to i můj oblíbený materiál, a to už od školních let. Jak to, že jsem ho v posledních letech vůbec nenosila!? Rozhodla jsem se, že je na čase ušít si něco nového právě z manšestru.

Téma|# Šití

Celkově jsem se inspirovala modelem č. 116 ze strany č. 29 a ke kalhotám jsem si ušila rovnou i vestičku. Pro kalhoty jsme s paní Lenkou z MarLen zvolily pružný manšestr s úzkými proužky v pískové barvě. Tento manšestr se šije velmi dobře, ale při žehlení je třeba dávat pozor a mít žehličku nastavenou spíše na menší teplotu, aby se vám nespálila spandexová vlákna. Látka by se vám mohla zvlnit a vytahat. Určitě je lepší na zkoušku přežehlit nejdříve odstřižek, než se pustíte do žehlení hotového modelu.

Na těchto kalhotách mě zaujaly záševky na spodních okrajích nohavic. Jsou umístěny jak z přední, tak zadní strany. Přijde mi to jako milý detail, který celkem obyčejný model ozvláštní a udělá z něj rázem originální kousek. A to se mi líbí!

Vestička je ušitá z tkané látky ve stylu chanel z kolekce Art Fabrics a je vypodšívkovaná. Model je ze starého čísla Burdy 04/2003, které mám od své maminky a častokrát v těchto starších vydáních najdu klasické modely, které neomrzí a nestárnou. S touto chanel látkou je potřeba při šití zacházet opatrně, jelikož se hodně třepí. Doporučuji stříhat s většími přídavky na švy nebo jednotlivé díly ještě před sešitím začistit.

Kombinace barev pískové a rezavé mi připomíná, že už se pomalu blíží podzim, tak si ještě pojďme užít poslední paprsky babího léta.

Galerie

Manšestrové kalhoty a vesta

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.
Móda vzniká tělem i duší
Móda vzniká tělem i duší
Jestli se chcete někdy ocitnout v ráji pro švadleny a pletařky, vstupte do jednoho z obchodů v Praze nebo v Brně společnosti MarLen. Dívejte se pozorně, protože i kdybyste si vyhradili sebevíc času, unikne vám dobrá stovka vjemů.