MarLen.cz
0
0

Inspirace

Inspirujte se pro vlastní tvorbu. Nabízíme vám zajímavá témata, týkající se šití, pletení i háčkování, zajímavé tipy a rady.

Mikina s kapucí
Mikina s kapucí
Pokaždé v Burdě najdu nějaký kousek, který mě zaujme a já se můžu pustit do šití. Za březen (Burda 03/2023) mě nejvíce oslovila croptop mikina s kapucí na str. 18. V originále je ušitá z pružné látky, já jsem ale po poradě s paní Lenkou z MarLen zkusila zaexperimentovat a vybrala jsem si tkanou látku z kolekce Art fabrics.
Ušijte si snadné úpletové šaty s pelerínou
Ušijte si snadné úpletové šaty s pelerínou
Letos jsem si dala předstevzetí, že každý měsíc ušiju nějaký model z Burdy. Již pár let ji mám předplacenou a šije se mi z ní dobře, tak jsem si řekla, že bych to měla pořádně využít. Zároveň by to pro někoho mohlo být i inspirací. Já rozhodně nejsem žádná typická modelka. Postavu mám malou, ve tvaru hrušky s širokými boky. Pro někoho by mohlo být přínosné, když zvolený model uvidí i na postavě mého typu.
Jak ušít plátěnou nákupní tašku
Jak ušít plátěnou nákupní tašku
Vánoce jsou za dveřmi a to my, švadlenky, máme nejvíc napilno. Projekty, které jsou snadné a rychlé, navíc i praktické, oceníme zejména v tom největším předvánočním shonu. Dnes si jeden takový tip na dárek ukážeme, tak vzhůru do toho.
Oboustranný pytlík - jednoduchý návod
Oboustranný pytlík - jednoduchý návod
Adventní čas je tady a to znamená, že se Vánoce kvapem blíží a je potřeba začít přemýšlet nad vánočními dárky. Pojďte si s námi ušít oboustranný pytlík, který využijete jako obal na dárek, ale po Vánocích obdarovanému poslouží dál na uschování různých věcí.
Šaty z černé madeiry
Šaty z černé madeiry
Toto léto jsem měla štěstí a pod ruku se mi dostaly dvě krásné madeiry. Už dřív jsem po tomto druhu látky pokukovala, ale vždy mě něco odradilo od koupě – nedostatek mých zkušeností a také moje rodinná situace. „Děti ale již trošku odrostly, moje šicí praxe se v průběhu času zlepšila, tak teď je ta pravá chvíle jít do toho a ušít si parádní šaty do horkých letních dnů“, řekla jsem si.
Doporučujeme krejčovství
Doporučujeme krejčovství
Doporučujeme vám vybraná kvalitní krejčovství a služby související s šitím a navrhováním originálních modelů.
Jaký model zvolíte na zimu vy?
Jaký model zvolíte na zimu vy?
Stojíte-li před otázkou, jaký materiál bude nejvhodnější na zimní model, máte na výběr hned z několika možností: nestárnoucí flauš, luxusní kašmír, vlněné tkaniny, kožešiny… Je toho opravdu dost, takže pokud nevíte po čem sáhnout, snad vám s výběrem pomůže tento článek.
Nestárnoucí manšestr
Nestárnoucí manšestr
V létě opomíjený materiál se s blížící zimou opět vrací na scénu. Manšestr je bavlnářská tkanina s podélnými, plasticky vystupujícími žebry, někdy jemnými a hustými (prací cord, babycord), jindy širokými s vysokým vlasem. Je velmi pevný a odolný, proto se využívá především na oděvy pro volný čas a dětskou módu.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Zanechte nám váš e-mail a získáte:
  • O slevách a novinkách se dozvíte jako první
  • Inspirace pro šití, pletení a háčkování přímo do vašeho e-mailu
  • Speciální nabídky jen pro registrované
* Přihlášením k odběru newsletterů přijímáte naše zásady se zpracováním osobních údajů.