MarLen.cz
0
0

Tvíd - vlněné látky

Z naší nabídky jsme pro vás vybrali tvídové látky, které jsou charakteristické přízí, z nichž se tkají. Vícebarevné příze se spřádají z vláken různých barev a vznikají krásné tvídové tkaniny i pleteniny. Tvíd lze vyrobit i z jednobarevných přízí tkaním do typických vzorů například rybí kosti, nebo z více barevných přízí vznikají vzory pepito - lomené kostky, káro a glenček (esterházy). Technicky sice o tvíd nejde, ale káro se právě vyrábí z tvídových přízí do barevných geometrických vzorů. Látky mají obvykle strukturu hrubé vlny, jsou ceněné pro svůj vlněný omak a jsou poměrně trvanlivé.

Klasické tvídové nebo i tweedové látky jsou utkány z hrubé mykané melanžové příze se zapředenými nopky, která dotváří typický povrch tkaniny a sice drsnější vzhled s malými barevnými nopky. Tvíd se zrodil ve Skotsku v 19. století a své jméno získal omylem podle řeky Tweed. Původně se tkal tvíd v keprové vazbě z vlněných přízí, v současné době se však můžete setkat s tvídem z bavlněných nebo umělých směsových přízí. Z tvídových látek se šijí převážně pánská saka i kalhoty a dámské kostýmky a sice saka, sukně nebo i šaty. Ze silnější tvídové látky můžete ušít i pánský nebo dámský kabát. Často se z tvídových látek šijí i dobové kostýmy.

Nad 1 500 Kč
doprava zdarma

Pobočky v Praze
a Brně

Tradice už od
roku 1993

Rychlá
expedice

Nechte se inspirovat našimi nápady a triky

Všechny inspirace
Mikina s kapucí
Mikina s kapucí
Pokaždé v Burdě najdu nějaký kousek, který mě zaujme a já se můžu pustit do šití. Za březen (Burda 03/2023) mě nejvíce oslovila croptop mikina s kapucí na str. 18. V originále je ušitá z pružné látky, já jsem ale po poradě s paní Lenkou z MarLen zkusila zaexperimentovat a vybrala jsem si tkanou látku z kolekce Art fabrics.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Zanechte nám váš e-mail a získáte:
  • O slevách a novinkách se dozvíte jako první
  • Inspirace pro šití, pletení a háčkování přímo do vašeho e-mailu
  • Speciální nabídky jen pro registrované
* Přihlášením k odběru newsletterů přijímáte naše zásady se zpracováním osobních údajů.