MarLen.cz

Organzy

Organza je velmi průsvitná tužši tkanina s typickým "lámavým" ohýbáním a je jen lehce splývavá na rozdíl od šifonu. Vyrábí se z ostře kroucených přízí a její povrch je lesklý s jemně zrnitou strukturou. Původně se organza vyráběla z hedvábných vláken, dnes se však nejčastěji vyrábí z polyesteru a nylonu. Látka organza se používá nejčastěji pro "vrstvení" přes jiné druhy materiálů a je vhodná na společenský oděv, můžete ji řasit i plisovat a v místě vrstvení získá na intenzitě barvy. Pokud potřebujete exkluzivní šaty, halenu či široké sukně s bohatým řasením - je právě organzová tkanina ideálním řešením.

Nad 1 500 Kč
doprava zdarma

Pobočky v Praze
a Brně

Tradice už od
roku 1993

Rychlá
expedice

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.
Móda vzniká tělem i duší
Móda vzniká tělem i duší
Jestli se chcete někdy ocitnout v ráji pro švadleny a pletařky, vstupte do jednoho z obchodů v Praze nebo v Brně společnosti MarLen. Dívejte se pozorně, protože i kdybyste si vyhradili sebevíc času, unikne vám dobrá stovka vjemů.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Zanechte nám váš e-mail a získáte:
  • O slevách a novinkách se dozvíte jako první
  • Inspirace pro šití, pletení a háčkování přímo do vašeho e-mailu
  • Speciální nabídky jen pro registrované
* Přihlášením k odběru newsletterů přijímáte naše zásady se zpracováním osobních údajů.