MarLen.cz

Len, ramie, juta

Lněné látky jsou látky ze 100% lněného vlákna nebo látky s nejméně 50% obsahem lnu ve směsi s jiným materiálem. Lněné látky jsou velmi vhodné na jarní a letní modely. Mají charakteristický vzhled tvořený nepravidelností dlouhých vláken. Len je možné je použít na kostýmy, kalhoty, saka, kabátky... Pozor, je dobré před šitím lněnou látku vyprat, ráda se sráží.

Lněné látky se díky svému přírodnímu charakteru hodně mačkají - mačkání je možné omezit, pokud použijete směsovou látku s umělými vlákny. Látkám z jiných než lněných vláken, které mají vzhled lněné tkaniny se také někdy říká "řeznické plátno".

Juta je pevná tkanina z jutových přízí. Dekorační juta je vhodná na podložení a zpevnění dekoračních tkanin při čalounění drobného nábytku.

Nad 1 500 Kč
doprava zdarma

Pobočky v Praze
a Brně

Tradice už od
roku 1993

Rychlá
expedice

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Nebojte se vyniknout: netradiční materiály na pánská saka
Nebojte se vyniknout: netradiční materiály na pánská saka
Vyniknout ve světě pánské módy často znamená nebát se překročit hranice tradičních konvencí a experimentovat s netradičními materiály i vzory. Pokud jste na pochybách, zda byste měli vsadit na neobvyklé látky na svoje nové sako, načerpejte inspiraci od našich zákazníků, kteří se odvážili vybočit z ustálených standardů.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Zanechte nám váš e-mail a získáte:
  • O slevách a novinkách se dozvíte jako první
  • Inspirace pro šití, pletení a háčkování přímo do vašeho e-mailu
  • Speciální nabídky jen pro registrované
* Přihlášením k odběru newsletterů přijímáte naše zásady se zpracováním osobních údajů.