MarLen.cz
Tipy a materiály na šití sukně se vzorem rybí kosti

Tipy a materiály na šití sukně se vzorem rybí kosti

Ve své letošní výzvě ušít z každého čísla Burdy jeden model nepolevuji, a tak se mi daří ji prozatím naplňovat. Z dubnového vydání jsem pro své tvoření zvolila model sukně ze str. 86.

Téma|# Šití

Líbilo se mi zajímavé sesazení vzoru, a proto mi paní Lenka z Marlen doporučila tuto látku se vzorem rybí kosti. Jedná se o látku z kolekce Art Fabrics vyrobené u nás v Česku. Má vysoký podíl viskózy, a díky tomu je na omak hladká,vůbec nekouše a velmi přiíjemně se nosí. Navíc se s ní při šití krásně pracuje, je pevná a přesto poddajná. Při nošení přes silonky pěkně klouže, nezadrhává se o ně, tudíž můžete sukni šít i bez podšívky jako jsem ji ušila já.

Jediným úskalím tohoto modelu je správné sesazení vzoru. Tohle byla opravdu makačka! Sesadit vzor, aby seděl v předním i zadním středovém švu a zároveň v bočních švech, byla opravdová zkouška z geometrie. Střih se na látku pokládá pod úhlem 45° vůči vzoru tak, aby se jednotlivé pruhy rybí kosti potkaly na středovém švu. Nic jsem neuspěchala a několikrát si vzor zkontrolovala, než jsem do ruky vzala nůžky a… střihla to. No a pak už začal kolotoč neustálého sežehlování švových přídavků a stehování (stehovala jsem podél švu z obou stran) a výsledkem bylo napětí, jestli to vyjde nebo ne. A vyšlo! Ani jednou jsem nepárala a vzor se potkal tak, jak jsem chtěla.

Tuto sukni se vzorem rybí kosti zařazuji do svého business šatníku. S košilí, sakem a lodičkami je to ideální kombinace pro úspěšný pracovní den.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Sukně se vzorem rybí kosti (Burda 04/2023)

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.
Móda vzniká tělem i duší
Móda vzniká tělem i duší
Jestli se chcete někdy ocitnout v ráji pro švadleny a pletařky, vstupte do jednoho z obchodů v Praze nebo v Brně společnosti MarLen. Dívejte se pozorně, protože i kdybyste si vyhradili sebevíc času, unikne vám dobrá stovka vjemů.