MarLen.cz
Šití podzimního kabátku z vařené vlny – tipy pro práci s látkou v metráži

Šití podzimního kabátku z vařené vlny – tipy pro práci s látkou v metráži

Léto bylo letos neobvykle teplé a dlouhé, ale přesto už je nějaký čas ve vzduchu cítit nadcházející podzim. Nejvyšší čas na krátký kabátek – třeba model. č. 111 z Burdy 10/2023. Na střihu mě zaujaly křidélkové vsadky v ramenou. Kdo mě již nějakou dobu sleduje, ví, že mám přesně tyto jednoduché detaily ráda. Dostala jsem chuť ušít trošku rebelský model.

Téma|# Šití

S paní Lenkou z MarLen jsme rovnou sáhly po vařené vlně. Já si vybrala okrově žlutou barvu. V této barvě ještě žádný kousek oblečení nemám. Je to krásná podzimní barva, která rozzáří zkracující se dny. V e-shopu MarLen najdete vařenou vlnu v dalších krásných výrazných barvách – například fuchsiové, tyrkysové, zelené.

Před stříháním jsem látku vyprala klasicky na 40 stupňů při 800 otáčkách/min. Látka se srazí a získá svůj osobitý vzhled. Přitom stále zůstane měkká a poddajná. Šije se z ní velmi dobře. Nepočítala jsem však s tím, že se látka prověšuje. Na vlastnosti vařené vlny to vliv nemá, hřejivost zůstává zachována. Ale velmi mě překvapilo, že velikost 40, kterou si běžně na sebe šiju, mi byla velká – a to tak cca o 2 konfekční čísla. Když jsem po ušití přiložila střih na hotový výrobek, délka byla cca o 5 cm delší. Doporučuji tedy s touto vlastností vařené vlny počítat a dát si práci s podšívkou. Tímto eliminujete i kousavost vařené vlny, což je její další přirozená vlastnost.

Já jsem kabátek šila bez podšívky, okraje jsem lemovala kontrastním černým šikmým proužkem. Výsledek se i tak dostavil, kabátek je nositelný, modelkou mi ale tentokrát musela stát moje švagrová. Tímto jí děkuji za ochotu ukázat vám kabátek ve vší parádě.

Galerie

Kabátek z vařené vlny (Burda 10/2023)

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.
Móda vzniká tělem i duší
Móda vzniká tělem i duší
Jestli se chcete někdy ocitnout v ráji pro švadleny a pletařky, vstupte do jednoho z obchodů v Praze nebo v Brně společnosti MarLen. Dívejte se pozorně, protože i kdybyste si vyhradili sebevíc času, unikne vám dobrá stovka vjemů.