MarLen.cz
Šanžánové šaty s opaskem

Šanžánové šaty s opaskem

I když se mi zdá, že léto tentokrát přišlo o něco později, než jsem byla v minulých letech zvyklá, tak jsem se přece jen dočkala a paprsky slunce ohřály vzduch natolik, že už nastal čas vynést nějaké nové šaty.
Téma|# Šití

Oranžovomodrý šanžánový lenPro svůj červnový projekt jsem si vybrala model šatů ze strany 14 z červnové Burdy. Nenáročné, vzdušné šaty, které při výběru nějaké efektní látky určitě nadělají hodně parády. S paní Lenkou z MarLen jsme společně vybraly oranžovomodrý šanžánový len – látku ze 100% lnu, která je tkaná z oranžových a modrých vláken a ve výsledku se jeví jako růžovofialová s různými odlesky v závislosti na tom, z jakého úhlu se na ni díváte. Tohle by mohla být opravdu pecka, pomyslela jsem si!

Model jsme chtěly ještě něčím podtrhnout a nakonec jsme po dlouhém vybírání zvolily vyšívanou stuhu, která k látce nejvíce ladila a já dostala volnou ruku, abych šaty stuhou ještě nějak vylepšila. Rozhodla jsem se, že ze stuhy vyrobím opasek, který se bude vzadu zapínat na cvočky. Šaty s tímto opaskem ihned získávají slavnostnější vzhled. Abychom celý model přivedly k dokonalosti, šňůrku na stažení výstřihu jsme zapletly z barev, které jsou právě na opasku – tedy růžová, fialová a tyrkysová.

V této kombinaci se nám nakonec podařilo vytvořit příjemné lněné šaty, které díky měňavému efektu šanžánu a doplňku v podobě květovaného opasku s přehledem obstojí i při významnějších slavnostních událostech.

A já mám v plánu je vynést právě na jednu letní svatbu, na kterou jsem pozvaná.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Šanžánové šaty s opaskem (Burda 06/2023)

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Šití tuniky z látky Exotic: Lehký vánek pro letní dny
Šití tuniky z látky Exotic: Lehký vánek pro letní dny
Letní dny začínají střídat ty jarní a teplota venku se dostává do bodu, kdy můžeme odložit saka a vyjít si jen tak v tričku nebo halence. Ideální čas udělat revizi šatníku a zjistit, jestli nám náhodou nějaký „must have“ kousek nechybí. Vsadím se, že každá z nás by přišla na něco, co nutně musí mít.
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.