MarLen.cz
Svěží a stylové: Jak jsem si ušila letní šaty pro červencová vedra

Svěží a stylové: Jak jsem si ušila letní šaty pro červencová vedra

Červencová vlna veder naplno udeřila a tentokrát jsem nebyla zaskočena. Ušila jsem si totiž ještě v mírném předstihu vzdušné letní šaty z červencové Burdy. Právě včas! Pokud mi něco pomáhá ty vysoké teploty snášet, tak je to právě to neustálé jemné povlávání látky, které se samovolně děje při každém kroku.

Téma|# Šití

Z červencové Burdy jsem zvolila model č. 102 ze stran 38/39. Volány jsou v kurzu již několikátou sezónu a patří i k mým oblíbeným kouskům. Již mám v šatníku několikatery volánové šaty, převážně však z úpletu. Tentokrát jsme s paní Lenkou z MarLen vybraly viskózu se zajímavým abstraktním vzorem peříček. V e-shopu ji můžet najít zde: https://www.marlen.cz/viskozova-satova-latka-tisk-vzor-peri. A opět to byla trefa do černého! Látka barevně sedí k mému typu pleti (teplý podtón) a vzor peříček umocňuje efekt foukání letního větříku. Navíc tato viskóza obsahuje příměs elastanu, čehož je možné využít například při polohování živůtku.

Šaty se šily velmi dobře, náročnost zpracování je střední. V podstatě stačí ušít živůtek a k němu již pouze přišít nařasené spodní díly. Šaty se zavazují na ramenou, není potřeba všívat zip. Můžete si buď uvázat velké mašle nebo naopak pouze uzly a konce nechat volně viset. Za mě velice pěkný prvek, který šatům dodá to něco málo navíc.

A protože tyto šaty jsou letní záležitostí, kdy většina z nás vyráží na dovolenou, plánuji k nim ušít ještě velkou letní plážovou tašku. O tom ale zase příště... Krásné prázdniny!

Autor: Zuzana Stehlíková

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.
Móda vzniká tělem i duší
Móda vzniká tělem i duší
Jestli se chcete někdy ocitnout v ráji pro švadleny a pletařky, vstupte do jednoho z obchodů v Praze nebo v Brně společnosti MarLen. Dívejte se pozorně, protože i kdybyste si vyhradili sebevíc času, unikne vám dobrá stovka vjemů.