MarLen.cz
Podzimní šicí projekt: Lněná tunika se šikmým střihem

Podzimní šicí projekt: Lněná tunika se šikmým střihem

Pro svoji celoroční výzvu ušít si z každého letošního čísla Burdy jeden model jsem za září zvolila tuniku se šikmým přestřižením. Mám ráda vzdušné kousky v délce k bokům, v těch se cítím nejlépe. Řasené volány patří také k mým oblíbeným stálicím. Volba byla tedy opět celkem rychle jasná a já si vybrala tuto tuniku ze strany č. 83.

Téma|# Šití

Chtěla jsem zároveň dodržet i barevnost originálního modelu, a proto jsme s paní Lenkou z MarLen vybraly pružný len ve smetanové barvě, jelikož ten má teplý podtón a k mojí pleti a vlasům jde lépe než sněhově bílá barva.

Pružný len mě mile překvapil, opravdu v jednom směru pruží. Ne tak jako úplet, ale určitá vůle tam je. Je dobré toho využít a střih polohovat tak, aby výsledek pružil do šířky. Navíc je také více splývavý, méně mačkavý a celkově na těle příjemnější. Model není náročný na ušití, s návodem ho zvládnou i začátečníci. Oceníte ho přesně ve chvíli, kdy máte chuť ušít si rychle něco nového na sebe.

Já jsem si tuniku zcela nezáměrně oblékla na poslední teplý den babího léta, kdy jsem ji mohla vynést v celé své jednoduché kráse bez saka. Nyní už přišel pravý podzim, ale i tak se této tuniky nevzdávám – s jakýmkoliv sáčkem vypadá pořád moc dobře.

 

Autor: Zuzana Stehlíková

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat našimi nápady a triky

Všechny inspirace
Flaušový trend: Jak si ušít košilový kabát
Flaušový trend: Jak si ušít košilový kabát
Moje celoroční výzva ušít si z každého letošního vydání Burdy jeden model se pomalu chýlí ke konci. Z listopadového čísla jsem si zvolila košilový kabát. Poslední rok nebo dva jsem ho začala vídat v ulicích, takže když se objevil jako střih v Burdě, byla to pro mě jasná volba.
Šití podzimního kabátku z vařené vlny – tipy pro práci s látkou v metráži
Šití podzimního kabátku z vařené vlny – tipy pro práci s látkou v metráži
Léto bylo letos neobvykle teplé a dlouhé, ale přesto už je nějaký čas ve vzduchu cítit nadcházející podzim. Nejvyšší čas na krátký kabátek – třeba model. č. 111 z Burdy 10/2023. Na střihu mě zaujaly křidélkové vsadky v ramenou. Kdo mě již nějakou dobu sleduje, ví, že mám přesně tyto jednoduché detaily ráda. Dostala jsem chuť ušít trošku rebelský model.