MarLen.cz
Jak ušít plátěnou nákupní tašku

Jak ušít plátěnou nákupní tašku

Vánoce jsou za dveřmi a to my, švadlenky, máme nejvíc napilno. Projekty, které jsou snadné a rychlé, navíc i praktické, oceníme zejména v tom největším předvánočním shonu. Dnes si jeden takový tip na dárek ukážeme, tak vzhůru do toho.

Téma|# Šití

Co budeme potřebovat? Kromě šicího stroje a běžného krejčovského vybavení hlavně bavlněné plátno, třeba s tímto krásným vánočním motivem.

  1. Tělo tašky dnes budeme šít z jednoho kusu. Já jsem zvolila rozměr cca 62×42 cm, který ale přehnu napůl a sešiju pouze po jedné boční straně a spodní hraně – viz červené čáry. Dále si střihneme 2 obdélníky, například v délkách cca 62×6 cm, ze kterých vypracujeme ucha.

     

  2. Horní okraj jsem zažehlila o šířce 5 cm a následně ještě podhrnula. Horní okraj v této fázi ještě neprošíváme, ale v dalším kroku si vypracujeme ucha tašky, která následně pod okraj podstrčíme a v jednom sledu vše přišijeme.

  3. Ucha tašky jsem vypracovala podobně jako šikmý proužek. Okraje jsem sežehlila cca na 0,7 cm a poté jsem celý proužek sežehlila podélně napůl. Podélný okraj jsem z líce prošila.


     

  4. Ucha jsem přišpendlila pod horní okraj tak, aby jejich vzdálenost byla na obou stranách tašky stejná. Ucha leží nyní směrem do těla tašky, ne ven. 

  5. Nyní jsem horní okraj tašky po obvodu prošila, přičemž jsem zároveň přichytila i ucha.


  6. V posledním kroku jsem ucha obrátila směrem ven z tašky a ještě jednou je v horní liště prošila, čímž jsem zajistila, že budou směřovat správně.

Hotovo! Dárek ušitý se vším všudy do 30 minut, copak v něm budou obdarovaní nosit?

 

Autor: Zuzana Stehlíková

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat

Všechny inspirace
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Oboustranný kabátek z žakárové tkaniny MarLen
Po loňské náročné šicí výzvě, kdy jsem šila každý měsíc z každého vydání Burdy jeden model, jsem si na nějaký čas dala od šití klid, abych mohla načerpat nové síly a hlavně novou inspiraci. Netrvalo to moc dlouho a s přicházejícím jarem se ve mně opět probudila touha tvořit.
Móda vzniká tělem i duší
Móda vzniká tělem i duší
Jestli se chcete někdy ocitnout v ráji pro švadleny a pletařky, vstupte do jednoho z obchodů v Praze nebo v Brně společnosti MarLen. Dívejte se pozorně, protože i kdybyste si vyhradili sebevíc času, unikne vám dobrá stovka vjemů.