MarLen.cz
Mikina s kapucí

Mikina s kapucí

Pokaždé v Burdě najdu nějaký kousek, který mě zaujme a já se můžu pustit do šití. Za březen (Burda 03/2023) mě nejvíce oslovila croptop mikina s kapucí na str. 18. V originále je ušitá z pružné látky, já jsem ale po poradě s paní Lenkou z MarLen zkusila zaexperimentovat a vybrala jsem si tkanou látku z kolekce Art fabrics.

Téma|# Šití

Tato látka je utkaná na Vysočině v tkalcovně MarLen a má vzhled jako ručně tkaná. Nezapomeňte ji před šitím vyprat: hodně změní vzhled (k lepšímu ;-) a změkne. Struktura látky je lehce plastická, protože obsahuje různě silné nitky růžové, tyrkysové, šedé a zlaté barvy. Látku najdete pod názvem „chanel“ v několika různých barevných kombinacích. A já vám tady ukážu, že není potřeba z ní šít pouze chanel kabátky – obstojí i jako látka na mikinu a dost dobře si ji dokážu představit například i na sukni či etno šortkách.

Střih na mikinu je oversize a mikina je v délce crop-top, což je dnes dost módní. I přesto jsem pro jistotu zvolila střih o jednu velikost větší než bych volila při šití z pružné látky. Díky kapuci vsazené do véčkového výstřihu je průkrčník dostatečně velký, aby se mikina dala přetáhnout přes hlavu. Raglánové rukávy zajišťují pohodlí v místech průramků.

I když už dávno nemám bříško takové, abych si mohla dovolit nechat ho vykukovat zpod mikiny, tak myslím, že tento crop-top kousek své místo v mém šatníku určitě najde. Mikina vypadá dobře oblečená i na obyčejném tričku. V kombinaci s chinos kalhotami a teniskami tento outfit volá po jaru.

Autor: Zuzana Stehlíková

Galerie

Mikina s kapucí (Burda 03/2023)

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat našimi nápady a triky

Všechny inspirace
Manšestrové kalhoty a vesta
Manšestrové kalhoty a vesta
I když venku panovaly ještě vysoké teploty, tak pro svůj srpnový projekt jsem si z Burdy 08/2023 zvolila model manšestrových kalhot. V poslední době jsem zaznamenala, že se manšestr zase vrací do módy a zaradovala jsem se – je to i můj oblíbený materiál, a to už od školních let. Jak to, že jsem ho v posledních letech vůbec nenosila!? Rozhodla jsem se, že je na čase ušít si něco nového právě z manšestru.
Řasené šaty s vázačkami na ramenou
Řasené šaty s vázačkami na ramenou
Červencová vlna veder naplno udeřila a tentokrát jsem nebyla zaskočena. Ušila jsem si totiž ještě v mírném předstihu vzdušné letní šaty z červencové Burdy. Právě včas! Pokud mi něco pomáhá ty vysoké teploty snášet, tak je to právě to neustálé jemné povlávání látky, které se samovolně děje při každém kroku.