MarLen.cz
Pléd pro dlouhé podzimní večery

Pléd pro dlouhé podzimní večery

Den po dni se blíží sychravé dny a večery, kdy je lépe raději sedět – třeba s knížkou v ruce – pěkně doma v teple. Než krb nebo radiátory pořádně prohřejí byt, může vám být dobrým společníkem háčkovaný hřejivý pléd.

Zvolte si barvy, které budou pěkně ladit – například teplé odstíny červené, oranžové a hnědé. Příze, kterou jsme použili, má jemný „plyšový“ efekt a je na dotek velmi příjemná - zahalení do takové deky je jako pohlazení.

TIP: Deka je sestavena z háčkovaných čtverců, které se po dokončení k sobě sešijí. Díky tomu je možné ovlivnit konečnou velikost plédu.

Přestala vás práce bavit?
Tak si jednoduše z uháčkovaných čtverců vyrobte jen šálku nebo přehoz přes ramena – záleží jen na vaší fantazii.

Pokud s háčkováním teprve začínáte a nevíte, kde čerpat informace o technice, kupte si letošní speciál časopisu Dekor – najdete v něm miniškolu háčkování.
Více na http://www.casopis-dekor.cz

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor.

Galerie

Pléd pro dlouhé zimní večery

Zaujalo vás to? Podělte se o nápady s přáteli.

Mohlo by vás zajímat

Nechte se inspirovat našimi nápady a triky

Všechny inspirace
Manšestrové kalhoty a vesta
Manšestrové kalhoty a vesta
I když venku panovaly ještě vysoké teploty, tak pro svůj srpnový projekt jsem si z Burdy 08/2023 zvolila model manšestrových kalhot. V poslední době jsem zaznamenala, že se manšestr zase vrací do módy a zaradovala jsem se – je to i můj oblíbený materiál, a to už od školních let. Jak to, že jsem ho v posledních letech vůbec nenosila!? Rozhodla jsem se, že je na čase ušít si něco nového právě z manšestru.
Řasené šaty s vázačkami na ramenou
Řasené šaty s vázačkami na ramenou
Červencová vlna veder naplno udeřila a tentokrát jsem nebyla zaskočena. Ušila jsem si totiž ještě v mírném předstihu vzdušné letní šaty z červencové Burdy. Právě včas! Pokud mi něco pomáhá ty vysoké teploty snášet, tak je to právě to neustálé jemné povlávání látky, které se samovolně děje při každém kroku.