Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Pokud chcete stihnout doručení do Vánoc, objednávejte do 18.12.2017 do 12.00 hod. s osobním vyzvednutím v Marlen nebo na pobočkách Uloženky. Jiní dopravci už doručení negarantují!

×

Jakou látku si mám vybrat na letní halenku, abych se v tom nepotila a nebyla zmačkaná?

Ptá se Marie, 01. 01. 2015 v kategorii šití

Lenka

Lenka odpovídá

oděvní výtvarnice

To se nedá jednoznačně říct: my v Marlen preferujeme vždycky přírodní materiály. Ty se sice o něco více mačkají, ale zase se v nich méně potíte, takže jejich nošení je o mnoho příjemnější. Na letní šaty je vhodné volit např. viskozu, popř. s příměsí polyesteru, ale lepší je samozřejmě čistá viskoza, sáhnout můžete i po hedvábí (může být i ve směsi s viskozou) nebo po bavlně. U bavlny ale počítejte s tím, že se mačká asi nejvíc. Z přírodních materiálů se nejméně mačká viskoza a také se z ní mačkání nejlépe odstraňuje. Dobrý kompromis představují také přírodní materiály s příměsí elastanu (hedvábí s elastanem, viskoza s elastanem ap.). Zvolíte-li poylesterovou látku (nebo směsovou látku s většinovým podílem polyesteru), budete pořád "jako ze škatulky".