Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Pokud chcete stihnout doručení do Vánoc, objednávejte do 18.12.2017 do 12.00 hod. s osobním vyzvednutím v Marlen nebo na pobočkách Uloženky. Jiní dopravci už doručení negarantují!

×

Jak prát pletený svetr?

Ptá se Tamara, 13. 01. 2015 v kategorii pletení

Lenka

Lenka odpovídá

oděvní výtvarnice

U každé zásilky klubíček dostanete i letáček s návodem na údržbu pletených modelů. Asi nejdůležitější z něj je to, že pletené modely by se neměly vystavovat teplotním šokům: to znamená prát nejlépe ručně ve vlažné vodě (cca 30 st.), abys evám model nesrazil, v prášku na praní vhodném pro příze (lépe tekuté prací prostředky) na přírodní bázi. Můžete použít také např. Perwoll ap. V každém případě používejte stejně teplou vodu pro všechny fáze procesu praní - praní i máchání. V žádném případě nepoužívejte na máchání studenou vodu! Rozdíl teplot by vám mohl model srazit až o jedno číslo! Pokud vezmete kašmírový nebo vlněný svetr a dáte ho na 40 st. C do pračky, vytáhnete svetřík pro dítě do školky! Některé moderní pračky mají program na vlnu, ale vždy doporučujeme takový program vyzkoušet na nějakém podobném, ale třeba méně oblíbeném modelu ;-) V každém případě praní svetru v pračce je vždy na vlastní riziko.