Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Pokud chcete stihnout doručení do Vánoc, objednávejte do 18.12.2017 do 12.00 hod. s osobním vyzvednutím v Marlen nebo na pobočkách Uloženky. Jiní dopravci už doručení negarantují!

×

Chci začít plést (háčkovat) – ale jak?

Ptá se Svaťka, 01. 01. 2015 v kategorii pletení

Emilie

Emilie odpovídá

výtvarnice & háčkovací nadšenec

Pokud jste úplná začátečnice, a chcete si vytvořit originální model vlastní rukou, je nejlepší se poradit se školeným personálem v našem obchodě, který materiál by na to byl nejlepší. Začínáme vždy s něčím levnějším a hlavně je potřeba zakoupit jednonitnou přízi. Vícenitné příze již vyžadují trochu zkušeností. Doporučujeme bavlněnou přízi a je jedno, zda je kulatá nebo stužková. Jehlice či háček vybíráme dle doporučení velikosti na etiketě. Tato velikost je ale jen orientační, protože někdo plete tzv. na pevno, někdo volně. Pokud je pletenina příliš stažená, je tužší. Pokud je příliš volná, bude se vám vytahovat do délky, protože se očka váhou finálního výrobku utáhnou a ze svetříku budete mít “fusekli”.