MarLen.cz
0
0

Len, Ramie, juta

Lněné látky jsou látky ze 100% lněného vlákna nebo látky s nejméně 50% obsahem lnu ve směsi s jiným materiálem. Lněné látky jsou velmi vhodné na jarní a letní modely. Mají charakteristický vzhled tvořený nepravidelností dlouhých vláken. Len je možné je použít na kostýmy, kalhoty, saka, kabátky... Pozor, je dobré před šitím lněnou látku vyprat, ráda se sráží.

Lněné látky se díky svému přírodnímu charakteru hodně mačkají - mačkání je možné omezit, pokud použijete směsovou látku s umělými vlákny. Látkám z jiných než lněných vláken, které mají vzhled lněné tkaniny se také někdy říká "řeznické plátno".

Juta je pevná tkanina z jutových přízí. Dekorační juta je vhodná na podložení a zpevnění dekoračních tkanin při čalounění drobného nábytku.

Nad 1 500 Kč
doprava zdarma

Pobočky v Praze
a Brně

Tradice už od
roku 1993

Rychlá
expedice

Nechte se inspirovat našimi nápady a triky

Všechny inspirace
Mikina s kapucí
Mikina s kapucí
Pokaždé v Burdě najdu nějaký kousek, který mě zaujme a já se můžu pustit do šití. Za březen (Burda 03/2023) mě nejvíce oslovila croptop mikina s kapucí na str. 18. V originále je ušitá z pružné látky, já jsem ale po poradě s paní Lenkou z MarLen zkusila zaexperimentovat a vybrala jsem si tkanou látku z kolekce Art fabrics.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Zanechte nám váš e-mail a získáte:
  • O slevách a novinkách se dozvíte jako první
  • Inspirace pro šití, pletení a háčkování přímo do vašeho e-mailu
  • Speciální nabídky jen pro registrované
* Přihlášením k odběru newsletterů přijímáte naše zásady se zpracováním osobních údajů.