Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Seznámil/a jsem se se zásadami Zpracování osobních údajů a souhlasím s jejich použitím Souhlasím

O firmě

Základy firmy Marlen byly položeny už v roce 1993, kdy dvě výtvarnice - sestry Martina a Lenka - začaly vyrábět originální pletací příze pod značkou Marlen. S technologií zakoupenou v samém centru textilního průmyslu - v Itálii a s italským know-how začaly tvořit do té doby na českém trhu zcela nevídané příze.

Už od počátku bylo jasné, že se nechceme zabývat chrlením velkého množství podřadných přízí za co nejnižší cenu, ale zaměřili jsme se na originalitu a přírodní materiály - vlna, bavlna, len, hedvábí, kašmír, angora - to byly po dlouhou dobu materiály, na které jsme se specializovaly. To nám pomohlo odlišit se od konkurence a získat pověst značky pro "fajnšmekry".

Vznik Marlen s.r.o.

Postupem času se firma rozrostla a v roce 2003 byla založena společnost s ručením omezeným MarLen s.r.o. - už před tímto datem jsme však začali dodávat také látky a bytový textil a nejrůznější originální módní doplňky (keramické a dřevěné knoflíky, galanterie ap.) - vše se stejným krédem, jako do té doby originální příze - najít to nejlepší v aktuálních módních trendech a přinést je i českým zákaznicím.

Ve stejném roce (2003) jsme naši stávající pobočku v Brně rozšířili na více než dvojnásobnou plochu a otevřeli novou pobočku v Praze.

První e-shop

Už v roce 2006 jsme spustili náš první e-shop a staly jsme se tak zřejmě prvním e-shopem s látkami a přízemi na českém trhu - po kratší odmlce prvního e-shopu (české zákaznice na internetové nákupy zřejmě ještě nebyly úplně připravené) jsme zcela přepracovaný e-shop znovuotevřeli na podzim roku 2010 a další velkou rekonstrukcí prošel na přelomu let 2014/2015.

S našimi látkami jste se už určitě setkali...

Naše látky i originální modely dodáváme také pro divadelní a filmové produkce - určitě jste se s nimi setkali v reklamách, filmech i divadelních hrách. Dlouhodobě spolupracujeme s předními českými kostýmními výtvarníky a módními návrháři - Alenou Schäfferovou, Kamilou Polívkovou, Janou Bergovou, Pavlem Berkym, a mnoha dalšími.

My také tvoříme

Nezapomínáme ani na přidanou hodnotu pro naše zákaznice, kterou tvoří naše mnohaleté zkušenosti v oblasti návrhů a výroby vlastních originálních modelů, o které se s vámi milerády podělíme. Můžete se tak spolehnout, že vám vždy odborně poradíme.

Současnost...

V současné době nabízíme v našich pobočkách v Praze a v Brně a v centrálním skladu o ploše cca 800 m2 na jihu Moravy více než 100.000 m látek, 40.000 kg pletacích přízí a nepřeberné množství originálních módních doplňků.

Chceme vás inspirovat a věříme, že si u nás vyberete.