Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Seznámil/a jsem se se zásadami Zpracování osobních údajů a souhlasím s jejich použitím Souhlasím

Plátěná nákupní taška

img Vánoce jsou za dveřmi a to my, švadlenky, máme nejvíc napilno. Projekty, které jsou snadné a rychlé, navíc i praktické, oceníme zejména v tom největším předvánočním shonu. Dnes si jeden takový tip na dárek ukážeme, tak vzhůru do toho.

Co budeme potřebovat? Kromě šicího stroje a běžného krejčovského vybavení hlavně bavlněné plátno, třeba s tímto krásným vánočním motivem.

00
 1. Tělo tašky dnes budeme šít z jednoho kusu. Já jsem zvolila rozměr cca 62×42 cm, který ale přehnu napůl a sešiju pouze po jedné boční straně a spodní hraně – viz červené čáry. Dále si střihneme 2 obdélníky, například v délkách cca 62×6 cm, ze kterých vypracujeme ucha.

  01a 01b
 2. Horní okraj jsem zažehlila o šířce 5 cm a následně ještě podhrnula. Horní okraj v této fázi ještě neprošíváme, ale v dalším kroku si vypracujeme ucha tašky, která následně pod okraj podstrčíme a v jednom sledu vše přišijeme.

  02
 3. Ucha tašky jsem vypracovala podobně jako šikmý proužek. Okraje jsem sežehlila cca na 0,7 cm a poté jsem celý proužek sežehlila podélně napůl. Podélný okraj jsem z líce prošila.

  03a 03b
 4. Ucha jsem přišpendlila pod horní okraj tak, aby jejich vzdálenost byla na obou stranách tašky stejná. Ucha leží nyní směrem do těla tašky, ne ven. 
  04a 04b
 5. Nyní jsem horní okraj tašky po obvodu prošila, přičemž jsem zároveň přichytila i ucha.

  05
 6. V posledním kroku jsem ucha obrátila směrem ven z tašky a ještě jednou je v horní liště prošila, čímž jsem zajistila, že budou směřovat správně.

  06

Hotovo! Dárek ušitý se vším všudy do 30 minut, copak v něm budou obdarovaní nosit?

head