Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Seznámil/a jsem se se zásadami Zpracování osobních údajů a souhlasím s jejich použitím Souhlasím

Oboustranný pytlík - jednoduchý návod

img Adventní čas je tady a to znamená, že se Vánoce kvapem blíží a je potřeba začít přemýšlet nad vánočními dárky. Pojďte si s námi ušít oboustranný pytlík, který využijete jako obal na dárek, ale po Vánocích obdarovanému poslouží dál na uschování různých věcí.
00Co budeme potřebovat? Kromě šicího stroje a běžných šicích pomůcek hlavně dvě různé látky o stejném rozměru a sňůr
ku nebo stuhu na stažení. A samozřejmě chuť tvořit.
 1. Látky si složíme lícem dovnitř a sešijeme po bocích. POZOR – okraje NAZAČIŠŤUJTE. Já je automaticky bez přemýšlení začistila a v závěru jsem zjistila, jaká to byla chyba. Okraje rozžehlete do stran, v posledním kroce totiž budeme kousek švu párat, abychom jím protáhly šňůrku na stažení.

  01

 2. Obě strany pytlíčku jsem si otočila do líce a přiložila k sobě – takto budou vypadat po sešití. V tomto kroku hrozí největší riziko, že to sešijete špatně, proto je lepší si to pro větší názornost rozložit, abyste viděli, co má být výsledkem.

  02

 3. Poté je potřeba jeden pytlíček „vtáhnout“ do druhého. Já vtahovala ten světlejší do tmavšího, a to tak, aby oba pytlíčky byly uvnitř lícem k sobě.

  03

 4. Nyní sešijeme po rubové straně vrchní hranu. Nezapomeneme ponechat nesešitý otvor na protočení.

  04

 5. Pytlík otvorem přetočíme na líc a otvor zašijeme skrytým stehem.

  05a 05b

 6. Nyní máme základ hotový a zvolíme si, která strana bude svrchní.

  06a 06b

 7. Zbývá prošít tunýlek, kterým protáhneme šňůrku. Zvolíme si, v jaké výšce budeme tunýlek prošívat a prošijeme obvod ve dvou řadách vzdálených od sebe cca 1–1,5 cm dle tloušťky šňůrky. Tam, kde se prošití po obvodu potkává s bočním švem, jsem ještě udělala uzavírací stehy. Místo mezi těmito uzavíracími stehy budeme totiž párat.

  07a 07b

 8. Pokud chcete šňůrku protahovat pouze z jedné strany, vypářete dírku pouze v jednom bočním švu. Pokud chcete, aby se šňůrka stahovala z obou stran, vypářete dírky v obou bočních švech. Potom už jen pomocí spínacícho špendlíku protáhnete šňůrku a máte hotovo.

  08

 9. Jednoduchý a přitom efektní dárek je na světě!

  09

Pokud jste se inspirovali a podařilo se vám ušít oboustranný pytlík, pochlubte se nám svým výrobkem na email nebo nahrajte fotku na náš Facebook nebo sdílejte na Instagramu s tagem #latkymarlen.

Přejeme vám krásné adventní dny.