Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Seznámil/a jsem se se zásadami Zpracování osobních údajů a souhlasím s jejich použitím Souhlasím

Jaký model zvolíte na zimu vy?

img Stojíte-li před otázkou, jaký materiál bude nejvhodnější na zimní model, máte na výběr hned z několika možností: nestárnoucí flauš, luxusní kašmír, vlněné tkaniny, kožešiny… Je toho opravdu dost, takže pokud nevíte po čem sáhnout, snad vám s výběrem pomůže tento článek.

Vlněné látky s hrubší strukturou

Vlněné látky s hrubší strukturou - ať už těžký tvíd, nebo vlněné buklé - rozhodně patří k nestárnoucí klasice. Krásné příze z různobarevných vláken vytvářejí rozmanité tkaniny se vzory. Tyto látky vyšší gramáže s vysokým podílem vlny a s hustou vazbou, jsou často odolné proti vlhku a hodí se tedy i na zimní kabáty, peleríny či saka.

Můžete zvolit klasický kabátek, sako nebo pelerínu:

Topshop Unique
Tvídový kabát Chanel
Topshop Unique Chanel
Zdroj: theskinnybeep.com Zdroj: nymag.com

Jak by mohl vypadat kabát nebo pelerína z našich originálních látek Marlen (které mimochodem vyrábíme v české republice), můžete zahlédnout v našem inzerátu v časopise Burda 11/2015:

Marlen kabát
Marlen pelerína
Marlen Marlen
Marlen kostýmovka khaki zelená Marlen vlněné buklé

Klasický flauš

Flauš je elegantní teplá tkanina převážně s objemným vlasovým povrchem. Původně se vyráběl z mykané vlny, dnes se kombinují přírodní materiály (vlna, merino vlna, kašmír) s umělými vlákny. Látka je příjemná na omak, hřejivá a používá se na klasické pláště, módní saka, pánské bundy nebo “duffel coats”.

Co do střihu se meze nekladou, ale pamatujte: volte střih a barvu, které vám budou sedět. Výhrou není bláznivý kabát pověšený ve skříni…

Flaušový kabát Gucci
Kabát Vetements
Gucci Vetements

Zdroj: Vogue

Zdroj: Vogue

The Row: flaušový kabát
Stella McCartney: flaušový kab
The Row Stella McCartney

Zdroj: Vogue

Zdroj: Stella McCartney

Stella McCartney: flaušový kab
Givenchy: pelerína
Stella McCartney Givenchy

Zdroj: Stella McCartney

Zdroj: Vogue

Kožešiny

Pokud byste chtěla trochu oživit i klasiku, můžete použít třeba kožešinu.

Kožešiny vždy byly považovány za opravdový luxus. U nás v e-shopu i v obchodech najdete umělé kožešiny, které jsou od těch pravých k nerozeznání, za to jsou cenově dostupnější a nabízí širokou škálu neobvyklých barev a vzorů. V neposlední řadě se také mnohem lépe zpracovávají a šijí, protože jsou vyrobeny na měkkém a poddajném podkladu.

Zkuste tedy třeba jen kabát doplnit límcem (není od věci ušít límec tak, aby byl oddělávací – můžete jej střídat k několika modelům) nebo olemovat rukávy, dozdobit sako či šaty…

Junya Watanabe
Erdem
Junya Watanabe Erdem

Zdroj: Vogue

Zdroj: Vogue

Gucci
Roberto Cavalli
Gucci Roberto Cavalli

Zdroj: Vogue

Zdroj: Vogue

Valentino
J.W. Anderson
Valentino J.W. Anderson
Zdroj: Vogue Zdroj: Vogue

Pokud by vám bylo kožešiny stále málo, můžete se odvážit do celokožešinových modelů, ať už klasických, nebo trochu bláznivých:

Gucci
Gucci
Gucci Gucci

Zdroj: Vogue

Zdroj: Vogue

Givenchy
Givenchy
Givenchy Givenchy

Zdroj: Vogue

Zdroj: Vogue

Dior
Valentino
Dior Valentino
Zdroj: Vogue Zdroj: Vogue

Co doporučit závěrem?

Není špatné od každého trochu, samozřejmě s citem a každý dle svého gusta. Experimentovat se vyplatí. Ať už sáhnete po imitaci kožešiny z činčily na celý kabátek, exotickou kožešinu v barvách, které se v přírodě nevyskytují nebo zvolíte jen límec jako doplněk, nemůžete udělat chybu – určitě vás v zimě zahřejí.
Taška z umělé kůže

A jestli si hned netroufnete na umělý norkový kožich, nevadí i extravagantní šála z imitace kožešiny s nízkým vlasem, či jen elegantní taška, coby doplněk určitě na poprvé vystačí – nějak se začít přece musí.

Tak vzhůru do práce, zima už klepe na dveře....